Saçınıza Soğan Sürerseniz! | Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN SOĞAN SUYU

Soğan 

Soğan, kollajen üretimini ve saç foliküllerinin yenilenmesini teşvik ederek saç büyümesini teşvik eden önemli bir besin olan kükürt açısından zengindir. 

Soğan suyunu sıkın ve kafa derisine uygulayın. Yıkamadan önce yaklaşık 15 dakika bekletin. Daha iyi sonuçlar için haftada iki kez uygulayın.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN YAYGIN NEDENLERİ ŞUNLARDIR:

 

1. Hormonal Değişimler

Hormonal dengesizliklere neden olan pek çok fizyolojik ve patolojik durum, hamilelik, menopoz, doğum kontrol hapları, tiroid hastalıkları saç dökülmesine neden olabilir.

2. Yetersiz Beslenme

Proteinler saç büyümesi için en önemlidir.  D vitamini, B vitamini, bakır, çinko eksikliği saç dökülmesine neden olacaktır.

3. İlaçlar

Bazı ilaçlar, artrit, kanser, kalp problemleri, tansiyon, doğum kontrolü için kullanılan ilaçlar saç dökülmesine neden olur. Ayrıca çok fazla A vitamini almak saç dökülmesiyle de bağlantılıdır.

4. Tıbbi Koşullar

Günümüzde gençlerde saç dökülmesinin en yaygın nedeni olan aşırı stres ve depresyon. Anemi, hipotiroidizm, saç dökülmesine neden olabilir. Bazı kafa derisi enfeksiyonu da saç dökülmesine neden olur.

 

“SAÇ DÖKÜLMESİNİ NASIL ÖNLEYEBİLİRİZ ?”

  • Saç kurutma makinelerini, saç düzleştiricilerini mümkün olduğunca az kullanın
  • Saçlarınızı güzelleştirmek için saç boyalarını ve diğer çözümleri kullanmayın, çünkü saçınıza zarar veren ve saç dökülmesini teşvik eden toksik kimyasallar içerir.
  • Saçınızın fazla sıkılmadığı saç stilleri yapmaya çalışın.
  • Saç yıkamak için hafif ve iyi şampuan kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir