Obezite İçin Doğal Yöntemler | Kilo Vermenin Yolları | Diyet

Obezite aşırı vücut yağları demektir. Obez bir kişi vücutta çok fazla yağ biriktirir ve sağlık üzerinde olumsuz etkileri vardır.

Obez olduğunuzu bilmenin yaygın bir yöntemi, Beden Kitle İndeksi (VKİ) ‘dir. Boyunuzun ağırlığına oranıdır ve boyunuzun ağırlığının uygun olup olmadığını size söyler.

Bireyin normal Beden Kitle İndeksi değeri 18- 25 arasındadır, 30 üzeri obezdir. Böylece, BMI hesaplanarak, obez olma kategorisine girip girmediğinizi kolayca değerlendirebilirsiniz.

Obezite Nedenleri Şunlardır:

Çok fazla yemek

Günümüzde hepiniz sağlıksız yiyeceklerin yaygınlaştığını biliyorsunuz. İnsanlar daha çok dışarıdan yemek yiyor. Çoğu insan  abur cubur yemeyi sever. Bunların hepsi genç nesli obez yapıyor.

Tembel yaşam tarzı

Teknolojinin ilerlemesi ile insanlar tembelleşiyor ve azaltılmış fiziksel aktivite obezitenin gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Uyku eksikliği

Araştırmaya göre düzensiz uyku obezite riskini ikiye katladığı belirtilmektedir.

Uyku yetersizliği, hormonal değişikliklere neden olmakta ve buna bağlı olarak iştah artışıyla obeziteye neden olmaktadır.

Obez olmak, bazı hastalıklar için yüksek risk taşımaktadır.

  • DİYABET
  • ARTRİT
  • KALP SORUNLARI
  • HİPERTANSİYON
  • DEPRESYON, PSİKOLOJİK SORUNLAR..

Obezite İçin Doğal Yöntemler

Kilo vermenize yardımcı olacak obezite için size en iyi doğal ev ilaçlarını paylaşacağız.  Herhangi bir tıbbi yöntemi düşünmeden önce obezite için iyi araştırılmış ve etkili ev tedavilerimizi denemenizi öneririz.

1. Limon

Limon, mucizevi bir doğal maddedir. Çok faydalı etkileri vardır ve uzun zamandan beri obezite için kullanılmaktadır.

Sindirime yardımcı olur ve güçlü bir antioksidandır.

Detoksifikasyon özellikleriyle, metabolizmayı yağ birikmesine neden olan toksinleri vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Üç çay kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı bal bir bardak ılık su ile karıştırılarak kullanabilirsiniz.  Sabahları aç karnına için. Hızlı bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

2. Elma Sirkesi

Obezite için ev ilaçları arasında en yaygın olanı, elma sirkesidir.  Günlük diyet programınızda kullanmaya başlarsanız kilo vermeye neden olur. İki çay kaşığı elma sirkesini  ılık suda karıştırıp her öğünden önce içebilirsiniz.

3. Yeşil Çay

Yeşil çay, kilo vermede vücuda yardımcı olan güçlü antioksidanla dolu olduğu için obezitenin doğal yollarından biridir. Günlük bir bardak yeşil çay içmek kilo verenler için önerilir.

4. Zencefil

Zencefil metabolizma hızını arttırmak ve böylece kalori yakmak, sindirimi iyileştirerek, gerekli besinleri emmede etkili olmaktadır. Kilo vermede yardımcı olan önemli durum, doygunluk hissidir.

Her gün yemeklerden önce taze zencefil parçasını çiğneyerek tüketebilirsiniz ya da suda küçük zencefil parçasını kaynatıp çay yapabilirsiniz. Eğer tadı  hoş değilse, ona biraz bal ekleyebilir ve ardından içebilirsiniz.

5. Tarçın

Tarçın yine obezite için en iyi doğal yöntemlerden biridir.

Metabolizmayı hızlandırır. Kan şekeri seviyelerinin yükselmesine izin vermez ve vücutta gereksiz yağ birikimini önler.

Tarçın parçasını suda kaynatabilir ya da bir çay kaşığı tarçın tozunu sıcak su ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir