Kilo Vermek İçin Limon Suyu Karışımı | Kolay Kilo Verme

Obezite, vücutta aşırı yağ birikiminin olduğu bir sağlık bozukluğudur. Bu aşırı kilo ciddi sağlık sorunları ile sonuçlanır.

Obezite, bir kişinin beden kitle indeksi, kişinin boy ve kilosuna göre ölçülen vücut yağının ölçülmesiyle belirlenir.

( BEDEN KİTLE İNDEKSİNİZİ AŞAĞIDAKİ ADRESTEN HESAPLAYABİLİRSİNİZ )

https://www.sbn.gov.tr/BKindeksi.aspx


Obezite çoğunlukla dengesiz beslenme, işlenmiş gıdaların tüketilmesi, aşırı yeme, fiziksel aktivite eksikliği, yetersiz uyku , hipotiroidizm, insülin direnci, polikistik over sendromu gibi kötü yaşam tarzı, ilaçlar, psikolojik sorunlar, sosyal konular vb.

Genetik faktörler ve hormonal problemler de obezite riskini artırır. Obezite sadece aşırı kilo nedeniyle değil, aynı zamanda insülin direnci, Tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, safra taşı, gut, artrit gibi ciddi sağlık problemleri için sizi riske attığı için de büyük bir endişe kaynağıdır.

Bu problemle mücadele etmek için sağlıklı yaşam tarzı değişikliklerini benimsemek önemlidir. Kilonuzun en az % 5’ini kaybetmeye karar verirseniz, kalp hastalığı, kan basıncı, diyabet ve kanser riskinin azalmasıyla ödüllendirileceğinizi bilmek güven verici olabilir.

 

Kilo verme çabalarınızda yardımcı olmak limon suyu:

Limon Suyu

Limon suyu obezite ile mücadele için en iyi ev ilaçlarından biridir. Lif açısından zengin, B ve C vitamini, kalsiyum, magnezyum, demir, çinko ve fosfor gibi mineraller içerir.

Detoksifikasyonda sindirimi geliştirmeye yardımcı olur. Sağlıklı sindirim, vücudunuzun yağ yakmak için gerekli besinleri almasına yardımcı olduğu için kilo vermek için gerekli bir ön koşuldur. Limonlarda bulunan sitrik asit yağ yakmada çok etkilidir .Vücudunuzdaki toksinleri metabolizmanızı yavaşlatmaya yardımcı olur.

  • Bir bardak suya üç çay kaşığı limon suyu,
  • Bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı karabiber tozunu karıştırın. (Taze çekilmiş karabiber kullanırsanız, sadece yarım çay kaşığı ekleyin.)
  • Sabahları aç karnına için.
  • Bunu en az bir ay boyunca yapın.

Alternatif olarak, bir çay kaşığı limon suyu ile karıştırılmış bir bardak ılık suda içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir