Kilo verme | Elma sirkesi ile zayıflama | Diyet Nasıl Yapılır?

Sağlıklı kilo kaybı için metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanız gerekir ve daha az kalori almanız gerekir. Vücudunuz, daha az yediğinizde, depolanan vücut yağlarınızı enerji için kullanır ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.

Kilo kaybı aşamalı bir süreçtir. Kilo kaybını sağlıklı bir şekilde yapmalısınız.Tekrar kilolu olmaktan ve eski kilolarınızı geri almamak için  kendinizi korumak zorundasınız.

Elma Sirkesi ile Kilo Verme

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en iyi yollarından biri elma sirkesidir. Elma sirkesi kullanarak uzun vadede kilo vermenize ve etkili olmasına yardımcı olur. Bel ve kalça bölgesi gibi aşırı yağ birikim bölgelerinden yağ kaybetmenize yardımcı olacaktır. Elma sirkesi günlük yaşamınızda kullanırsanız birçok yararları olan sağlıklı mucizevi bir sıvıdır.

  • Elma sirkesi, sağlık durumunuzu optimum seviyede tutarak kilo vermenize yardımcı olur:

  • Elma sirkesinde bulunan asetik asidin beyindeki iştah kontrol merkezlerini baskıladığı ve bu sayede daha az yiyerek sizi daha doygun hissetmenizi sağlayacaktır.

  • Elma sirkesi kan şekeri seviyelerinin kontrol edilmesine yardımcı olarak öğün dışı yeme alışkanlıklarından uzak tutar.

  • Elma sirkesi, metabolizmanızı hızlandırarak yağ birikimini önlemeye yardımcı olur.

  • İnsülin sekresyonunu kontrol ederek anti diyabetik ilaç olarak çalışır. İnsülin kan şekeri seviyenizi ve yağ depolamayı kontrol eden bir hormondur; Bu nedenle, kandaki optimum seviyeler için gereklidir.

  • Elma sirkesi detoksifikasyonda yardımcı olur, tüm zararlı toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve bağırsak hareketlerini de iyileştirir. Detoksifikasyondan sonra vücut sistemleriniz optimum sağlık durumunuzu korumak için verimli hale gelir.

Kilo Kaybı İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi oldukça asidik olduğundan, ağız ve iç organlarınızı asidik yanıklardan korumak için sulandırılmadan kullanılmamalıdır.

Diyetinize kademeli olarak başlayabilirsiniz ilk başta tüketirken biraz rahatsızlık hissedersiniz ama sonra miktarını arttırabilirsiniz.

Bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyerek günde bir kez içebilirsiniz. Ama daha sonra bir bardak su içine 2 çorba kaşığına kadar artırabilirsiniz. Azdan çoğa doğru arttırmak sizin için daha iyi olacaktır.

Elma sirkesini ne zaman tüketmeliyim?

Yemeklerden önce veya sonra içebilirsiniz. Yemekten bir saat önce alabilirsiniz, bu iştahı bastırmaya yardımcı olacaktır, daha doygun hissedeceksiniz ve daha az yiyeceksiniz.

Günde en az 2-3 kez uygun miktarda içmeniz kilo vermenize yardımcı olur.

Kilo kaybının yanı sıra, diğer sağlık sorunlarında da size yardımcı olacaktır. Günlük diyetinize elma sirkesi ekledikten sonra, vücudunuzdan gelen yağın kademeli olarak azaldığını fark edeceksiniz. Aldığınız kalori miktarını ayarlamanıza yardımcı olur ve daha fazla kalori yakar.

Ayrıca   Obezite İçin Doğal Yöntemler

başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir